اکثر ما باورمان این است که خداوند صلاح من را بهتر از خودمان می داند و وقتی به هر دلیلی به خواسته خود نمی رسیم می گوییم حتما صلاحم در این نبوده! اما آیا واقعا خداوند برای ما تصمیم می گیرد؟ نه اینگونه نیست.خداوند قدرت خلق تمام زندگیمان را تنها و تنها به خودمان داده است.ما میخواهیم و خداوند اجابت می کند.مهم نیست خواسته ما چیست.آیا به نفع ماست یا به ضرر ماست.به صلاح ما هست یا نه؟همه درخواستها از سمت خداوند بخشنده و مهربان اجابت می شود.خداوند در آیه 6 سوره بقره می فرماید:

وَإِذَا سَأَلَکَ عِبَادِی عَنِّی فَإِنِّی قَرِیبٌ ۖ أُجِیبُ دَعْوَةَ الدَّاعِ إِذَا دَعَانِ ۖ فَلْیَسْتَجِیبُوا لِی وَلْیُؤْمِنُوا بِی لَعَلَّهُمْ یَرْشُدُونَ

و هنگامى که بندگان من، از تو در باره من سؤال کنند، (بگو:) من نزدیکم! دعاى دعا کننده را، به هنگامى که مرا مى‏خواند، پاسخ مى‏گویم! پس باید دعوت مرا بپذیرند، و به من ایمان بیاورند، تا راه یابند (و به مقصد برسند) !

پس صلاحی از نظر خداوند وجود ندارد.هر خواسته ای داشته باشی اجابت میشود و تفاوتی هم نمی کند جزو کدام گروه باشی.خداوند در سوره اسراء  آیه ۲۰  می فرماید:
کُلّاً نُمِدُّ هَؤُلَآءِ وَهَؤُلَآءِ مِنْ عَطَآءِ رَبِّکَ وَمَا کَانَ عَطَآءُ رَبِّکَ مَحْظُوراً
ما از عطاى پروردگارت، اینان و آنان را کمک مى‏کنیم و عطاى پروردگارت از کسى منع نمى‏ شود.

وقتی باور می‌کنی همه‌ی اتفاقات زندگی‌ات، نتیجه فرکانس‌ها و باورهای توست، وقتی تنها عامل تعیین کننده را باورهایت می دانی،دیگر شکی نیست که نکند خدا برایم بخواهد یا نخواهد، نکند به صلاحم باشد یا نباشد. تمام برنامه خداوند همین است که باورهای هماهنگ با خواسته هایمان را می سازیم و بعد در مسیر رسیدن به آن خواسته قرار می گیرم و این خواسته می تواند هرچیزی باشد.

آیا واقعا صلاح ما دست خداوند است؟

من آمدم تا توحید را فریاد بزنم

خداوند ,خواسته ,صلاح ,اجابت ,خودمان ,ماست ,صلاح ما ,اجابت می ,است که ,خداوند در ,و به

مشخصات

تبلیغات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

پیسی رنک p30rank کسب درآمد همراه با افزایش بازدید 5040 تربت حیدریه ایـــران آپـــارتــمـــــــان نسل جدید گچبری لایسنس نود 32 - آپدیت نود 32 - سریال نود 32 ورژن 13 Persian Music Center - پرشین موزیک سنتر فروشگاه اینترنتی خوشنام مرکز تجاری بین المللی پانوراما رمان ایرانی زندگی در کره جنوبی